20 Haziran 2011 Pazartesi

Makyaj Hileleri

Makyaj bizlerin en önemli silahı, sığınağı ama doğru yapılmadığında da, tabiri caizse şebeğe dönmemeize sebep oluyor.
Biliyorum sen de bir bayanı gördüğünde nasıl da bu kadar kusursuz görünebiliyor diye geçiriyorsun benim gibi...

İnternette bunun üzerine çok yazılar okumakla beraber tanıdık kuaförlerden de aldığım ufak tiyoları kendi deneyimlerimle harmanlayıp maddeleştireceğim....
1) Asla abartma...-gece makyajında dahi-(Hangi bayan palyaçonun kullandığı tonları kullanarak kusursuz güzel görünür ki. Tenin esmer yüzün pudraya bulanmış olmamalı mesela...)
2) Görünmesini istediğin kısımları aydınlık(açık tonlar, pudra, açık renk kapatıcı, dudak parlatıcısı, açık renk ruj sana yardımcı olacaktır). Az görünsün dediğin kısımlara koyu renk kullan. Bu nasıl yapılır diyorsan aşağıdaki notlara bak.
3) Dudaklara koyu renk ruj kullandıysan, gözleri arka plana; göz farların çok koyu renkse -ya da dikkat çekiyorsa diyelim- dudaklara abartı olmayan ruj kullan. (Görüyorsun değil mi bazı bayanların suratına maske takmışcasına itici makyaj yaptığını... Daha iyi makyaj daha çok boyamakla değil minimum boyayla kusursuz seçimlere bağlı).
4) İnce dudakların varsa çok azcık taşırmaktan, minik gözlerinin etrafını koyulaştırmaktan korkma.
5) Makyaj renklerinde, tenine en uygun tonu seç.
NOT1. Doğalla, yapaylık arasındaki o ince çizgiyi yakalamak deneyimle oluyor. El çabukluğu da keza öyle.

NOT2. İri bir burnun varsa kenarlarını koyulaştırırsan ince görünür, burun ucunu koyulaştırırsan çok sivri görünmesini engellersin. Allık seçimin açık renk tene pembe tonları koyulaştıkça allık tonun da koyulaşmalı, bu allık yardımıyla yuvarlak yüze hafif köşeli görünüm, verme imkanın var. İşin sırrı gölgelendirmeyi öğrenmekte...

Aklıma geldikçe daha fazla yazarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Fikirleriniz benim için altın değerinde...
Teşekkürler;)

"NOT: Yazım hatası olan yorumlar yayınlanamayacaktır:(("

CANLAR...