12 Haziran 2011 Pazar

Cilt Bakımı

Elma+Yumurta:Cildinin yağ dengesini düzenlemek için bir adet elmayı rendeleyip bir adet yumurta akıyla iyice karıştır. Karışımı yüz ve boyun bölgene yedirerek sür. 10 dakika bekleyip ılık suyla durula.Cildinin daha sıkı olduğunu ilk denemede göreceksin.

Süt; cildinin genç ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olur. Sıcak duş sonrası gözenekleri açılan cildine bakım yapmak için bir parça pamuğu süte batırıp yüz ve boyun bölgene yedirerek sür. Beş dakika bekledikten sonra ılık suyla durula.

Siyah Üzüm Maskesi; İçeriğinde antioksidan maddeler bulunduran siyah üzüm; serbest radikallerle savaşarak cildinin genç kalmasını sağlar.Siyah üzümü ezip püre haline getirerek maske olarak uygulayabilirsin. İçeriden destek için beslenme planına kalorisi düşük siyah üzümü ekleyebilirsin.

Cildin kuruysa: Muz maskesi yap; kuru ciltler ekstra nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Haftada bir kez uygulayacağın muz maskesi ile cildini nemlendirip pürüzsüz bir görünüme kavuşturabilirsin. Bir adet muzu ezip püre haline getir. İçine bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştır. Karışımı yüz ve boyun bölgene uygulayıp 15 dakika beklet. Ilık suyla durula.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Fikirleriniz benim için altın değerinde...
Teşekkürler;)

"NOT: Yazım hatası olan yorumlar yayınlanamayacaktır:(("

CANLAR...